ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA DREWNA CIECZKO
Strona Główna  |  Oferta  |  Zamówienia  |  Jakość  |  Zakup drewna  |  Kontakt  |  Nieruchomości

      Nasza firma jest producentem atrakcyjnych cenowo, wysokiej jakości materiałów wędzarniczych z drewna liściastego (również owocowego). Specjalizujemy się w produkcji zrębków wędzarniczych. Wysoka jakość naszych wyrobów została potwierdzona POZYTYWNĄ OPINIĄ Instytutu Przemysłu Mięsnego i Tłuszczowego w Warszawie: L. dz.: DM2 - 27/PM/03.

zrębki 1 zrębki 2 zrębki 3
zrębki 4 zrębki 5 zrębki 6
      

Drewno użyte do produkcji Zrębków wędzarniczych ZPD Cieczko jest pozyskiwane z czystych ekologicznie terenów Pojezierza Mazurskiego, starannie selekcjonowane i poddawane stosowanemu przez nas procesowi technologicznemu. Rozdrobnione zrębki są frakcjowane w zależności od granulacji (Z02..-..Z12), pozbawiane pyłów, poddawane obróbce termicznej i gruntownie suszone. Wszystko to zapewnia wysoką jakość wyrobu gotowego, uzyskanie żądanych parametrów stosownie do wymogów określonych typów dymogeneratorów i gwarantuje, że produkt jest absolutnie wolny od jakichkolwiek zanieczyszczeń, substancji obcych czy chemikaliów. Tak przygotowane zrębki dostarczamy szybko i terminowo w odpowiednich opakowaniach - workach papierowych, jutowych lub foliowych zgrzewanych - w zależności od preferencji Klienta.

W razie potrzeby zapewniamy również doradztwo technologiczne.

    Dlaczego do wędzenia nie warto stosować zrębków niższej jakości?

  • Ponieważ ich właściwości podlegają ciągłym zmianom i wahaniom, mogą zawierać frakcje pyliste, przez co zachowanie pełnej kontroli nad procesem produkcji staje się bardzo utrudnione.
  • Przez nienależytą dbałość o czystość produkcji mogą zawierać środki szkodliwe lub trujące.
  • Niewłaściwe miejsce i sposób przechowywania już na etapie produkcji może skutkować kontaktem z gryzoniami czy szkodnikami przenoszącymi choroby i bakterie.
  • Wilgoć, którą zawierają powoduje procesy gnilne w drewnie i powstawanie przykrego zapachu przenoszonego potem wraz z dymem, co ma negatywny wpływ na jakość wędzonek.
  • Wysoka zawartość wody skutkuje wytwarzaniem pary wodnej i w konsekwencji dym wędzarniczy jest wymywany.
  • Dochodzi wtedy również do zintensyfikowanego wytwarzania smoły, której usuwanie jest bardziej uciążliwe.

--> Bilans korzyści jest jasny. Nie warto ryzykować. Warto stosować całkowicie naturalne, atrakcyjne cenowo, wysokiej jakości Zrębki wędzarnicze ZPD Cieczko o pewnym pochodzeniu, optymalnie niskiej wilgotności, o odpowiednio wysokiej zawartości naturalnych związków aromatycznych, które będą gwarantem powtarzalnego procesu wędzenia i uzyskania najlepszego produktu wędzonego.

Życzymy jak najlepszych rezultatów wędzenia z użyciem Zrębków wędzarniczych
ZPD Cieczko!

      Nasze produkty wytwarzamy zgodnie z odpowiednimi procesami technologicznymi o wybranych przez Klienta parametrach. Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółami naszej oferty - prosimy o kontakt - przedstawimy poszczególne próbki.

Realizacja: Studio Projektów Internetowych SPI-Studio.PL Brodnica Polski   English   Pyckuu   Deutsch